Elektryka i elektronika – diagnostyka komputerowa

Gwałtowny rozwój elektroniki motoryzacyjnej, który obserwujemy szczególnie w ostatniej dekadzie sprawił, że dzisiejsze auta naszpikowane są wszelkiego rodzaju czujnikami komputerowymi. Tym samym czasy, gdy auto można było naprawić na kanale w garażu odchodzą do lamusa. Aby skutecznie zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naszego pojazdu niezbędna jest ogromna wiedza na temat elektryki i elektroniki oraz specjalistyczny sprzęt do diagnostyki komputerowej. To wszystko znajdziecie Państwo właśnie w naszym warsztacie.

Prawidłowe funkcjonowanie podzespołów elektronicznych naszego samochodu, przyczynia się nie tylko do utrzymania pojazdu w odpowiedniej formie, lecz ma wpływ na wiele aspektów, również tych związanych z bezpieczeństwem. Dlatego nigdy nie należy ignorować alertów i błędów pojawiających się na naszym komputerze pokładowym, nawet jeśli nie powodują one widocznych nieprawidłowości w pracy pojazdu. W nowoczesnych autach, komputer steruje pracą niemal wszystkich podzespołów od zapłonu zaczynając, a na systemach bezpieczeństwa jak ABS i ASR kończąc. Nieprawidłowości w systemie komputerowym mogą doprowadzić do sytuacji, w której silnik będzie zużywał więcej paliwa lub pracował nieregularnie, co w dalszej kolejności doprowadzi do uszkodzenia części mechanicznych. W skrajnych przypadkach, błędy w układzie elektronicznym mogą doprowadzić do poważnych awarii, a nawet wypadku. Użytkując samochód wyprodukowany po roku 2000, musimy mieć świadomość roli, jaką odgrywają sterowniki i układy elektroniczne. Im nowszy samochód, tym więcej podzespołów jest sterowanych komputerowo, co z jednej strony gwarantuje większy komfort i bezpieczeństwo jazdy,  z drugiej jednak wymaga od nas odpowiedniego dbania o należyte funkcjonowanie tych układów. Dlatego tak ważne są regularne przeglądy i diagnostyka komputerowa wszystkich układów elektrycznych i elektronicznych.

W naszym warsztacie posiadamy nie tylko najnowocześniejszy sprzęt oraz oprogramowanie do diagnostyki komputerowej, lecz przede wszystkim zespół profesjonalistów, który w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie zagwarantuje prawidłowe funkcjonowanie wszystkich elektrycznych i elektronicznych podzespołów w Państwa samochodzie. Korzystając z naszych usług posiadają Państwo gwarancję, że usuniemy nie tylko objawy (kontrolki sygnalizujące problem), lecz przede wszystkim −  przyczyny usterki. Należy bowiem pamiętać, że alerty komputerowe służą jako systemy wczesnego ostrzegania i nigdy nie należy ich kasować, bez wcześniejszego rozwiązania problemu. W ramach naszego serwisu świadczymy usługi w zakresie:

  • diagnostyki i skanowania pod kątem błędów i alertów elektroniki komputerowej;
  • kompleksowych napraw oraz wymiany elektryki i elektroniki;
  • kasowania wskazań przeglądów serwisowych;
  • kontroli funkcjonowania podzespołów elektrycznych i elektronicznych: silników, poduszek powietrznych, układów ABS i ASR, skrzyni biegów, sterowników spalania;
  • przeglądów i napraw układów elektrycznych, lusterek, bezpieczników, żarówek;
  • prowadzenia elektronicznej historii usterek i błędów (CarHistory), ułatwiającej diagnozę i usuwanie problemów w przyszłości.