Naprawa tłumików i katalizatorów

Tłumik samochodowy to jedna z części układu wydechowego, niezbędna w procesie prawidłowego przetwarzania spalin, a także redukowania hałasu związanego z drganiami silnika. Tym samym tłumik minimalizuje działanie wibracji i zabezpiecza układ przed nadmiernymi naprężeniami, a co za tym idzie przed przedwczesnym zużyciem. Każdy, kto miał kiedyś okazję jechać samochodem z uszkodzonym tłumikiem zdaje sobie sprawę jak istotny jest to element dla komfortu jazdy. Jednak tłumik i katalizator to nie tylko kwestie wygody jazdy. Od 1996 roku każdy samochód musi być wyposażony w reaktor katalityczny (popularnie nazywany katalizatorem), którego podstawową funkcją jest zmniejszanie emisji szkodliwych składników spalin. Katalizator  działa na zasadzie reakcji substancji zawartych w spalinach z substancją aktywną znajdującą się wewnątrz reaktora. Optymalną pracę katalizatora reguluje sonda lambda, która odpowiada za sterowanie właściwą pracą silnika.

Uszkodzenia lub zużycie tłumików i katalizatora wpływa negatywnie na całą pracę układu wydechowego, dlatego nie powinno się zwlekać z ich naprawą. Tych kierowców, których nie przekonuje komfort jazdy oraz aspekty środowiskowe z pewnością zachęci aspekt kosztów eksploatacji. Nieprawidłowe działanie katalizatora i sondy lambda powoduje bowiem znaczny wzrost zużycia paliwa, sięgający nawet 20%. Pamiętajmy również, że prawidłowe działanie filtra cząstek stałych jest warunkiem uzyskania przez nasz pojazd atestu homologacji, dlatego też musimy zadbać o jego właściwy stan techniczny.

Zachęcamy Państwa, aby powierzyć naprawę tłumików i katalizatorów właśnie nam. By móc sprostać ciągle zmieniającym się wymaganiom, stale rozwijamy nasze kompetencje oraz wiedzę z zakresu naprawy i wymiany układów wydechowych. Dzięki temu, możemy zaoferować Państwu fachowe doradztwo i wysoką jakość napraw tłumików oraz katalizatorów. Decydując się na skorzystanie z naszych usług mają Państwo zapewnioną dokładną diagnostykę całego układu wydechowego oraz rzetelną ocenę jego stanu technicznego. W przypadku mniejszych uszkodzeń wykonujemy spawanie oraz naprawy tłumików, a w przypadku poważnych uszkodzeń wymianę poszczególnych elementów. Oprócz tłumików naprawiamy również strumienice, filtry cząstek stałych, zawory EGR oraz sondy lambda. Na życzenie naszych klientów regulujemy pracę czujników sondy lambda, co skutkuje optymalizacją zużycia paliwa i zmniejszonymi kosztami eksploatacji. Dokonamy również dokładnego przeglądu systemu mocującego układu wydechowego, w tym wszystkich uszczelek, obejm zaciskowych, łączy i opasek mocujących oraz pierścieni uszczelniających. Po tak wykonanym przeglądzie mają Państwo pewność, że tłumik nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku oderwania elementów mocujących. Zajmujemy się wymianą oraz naprawą tłumików i katalizatorów wszystkich marek, dzięki czemu dopasowujemy części do konkretnego modelu z uwzględnieniem zaleceń producentów. Powierzając nam naprawę tłumików i katalizatora zyskują Państwo gwarancję profesjonalnej obsługi popartej wiedzą i latami doświadczenia.