Naprawy skrzyni biegów

Chociaż każdy z nas na co dzień korzysta z dobrodziejstwa zmiany biegów, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie skrzynia biegów (zwana także skrzynią mechaniczną) jest jednym z najistotniejszych i najbardziej precyzyjnych mechanizmów w naszym aucie. Skrzynia biegów odpowiedzialna jest za efektywne przekazywanie mocy wytwarzanej przez silnik, natomiast wybranie biegu nazywamy realizowaniem konkretnego przełożenia. Na skrzynię biegów składa się zespół zębatek osadzonych na wałkach, które dzięki wbudowanemu mechanizmowi przesuwu są w stanie łączyć ze sobą odpowiednie zestawy trybów – czyli innymi słowy „wrzucić” wybrany przez nas bieg. Aby płynna zmiana biegów była możliwa, skrzynia wyposażona jest dodatkowo w system piast i synchronizatorów. Ich podstawowym zadaniem jest wyrównanie prędkości nachodzących na siebie trybów. Dodatkowymi systemami chroniącymi skrzynię biegów przed ogromnymi przeciążeniami (związanymi z prędkościami obrotowymi wałków) są łożyska oraz uszczelniacze oleju, który niweluje tarcie metalowych elementów.

Mając przed oczami ogólny zarys konstrukcji , można sobie uzmysłowić, dlaczego tak ważna jest właściwa eksploatacja i naprawa skrzyni biegów. W naszym warsztacie nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje oraz wiedzę w zakresie naprawy skrzyń biegów. Co nas wyróżnia na tle innych warsztatów? Przede wszystkim diagnostyka. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy dokładnie określić przyczyny powstawania uszkodzeń poszczególnych podzespołów, a co za tym idzie jasno określić konieczny zakres naprawy. Korzystając z naszych usług maja Państwo gwarancję, że podczas naprawy nie pojawią się żadne dodatkowe i nieprzewidziane koszty. Na życzenie naszych klientów dokonujemy dokładnej fotograficznej dokumentacji uszkodzonych elementów, a także konsultujemy budżet i zakres prac. Takie podejście sprawia, że płacą Państwo tylko za konieczne naprawy. Naszą dewizą przy naprawie skrzyń biegów jest transparentność. Po wykonaniu diagnostyki na życzenie naszych klientów wspólnie dokonujemy oględzin oraz wybieramy najlepszy wariant naprawy, jasno przedstawiając jego plusy i minusy.

Świadczymy usługi w zakresie diagnostyki oraz regeneracji wszelkiego typu skrzyni zarówno manualnych jak i automatycznych. Z naprawą skrzyni biegów wiąże się zazwyczaj konieczność jej całkowitego wyciągnięcia z pojazdu. Mając wymontowaną skrzynię biegów dokonujemy dla naszych klientów kompleksowej oceny układów przylegających, przede wszystkim sprzęgła. W sytuacji poważnego zużycia warto zastanowić się nad jego wymianą, gdyż w większości modeli, aby wymienić sprzęgło konieczne jest wyciągnięcie całej przekładni. Warto pamiętać, że przy wyciągnięciu skrzyni zachodzi konieczność wymiany jednorazowych elementów mocujących jak zapinki i sprężyny. Dlatego przy naprawie dokonujemy dokładnych oględzin wszystkich podzespołów, wymieniając zużyte łożyska oraz uszkodzone koła zębate. Dzięki takiemu podejściu nie tylko zaoszczędzą Państwo pieniądze, lecz również otrzymują gwarancję, że naprawiona skrzynia biegów będzie działać sprawnie przez wiele lat.