Przechowalnia opon

Warunki przechowywania opon

Nie wszyscy użytkownicy pojazdów zdają sobie sprawę z roli, jaką odgrywa ogumienie w samochodzie. Aby należycie zadbać o stan naszych opon, nie wystarczy jedynie kontrola stanu technicznego tj. sprawdzenie w nich poziomu ciśnienia czy ich wyważenie. Równie istotnym elementem gwarantującym odpowiednią żywotność naszych opon jest właściwe ich przechowywanie. Guma kauczukowa, z której wykonane są opony choć wydaje się niezwykle solidna ­jest poddawana stałym procesom erozyjnym. Źle przechowywane opony w krótkim czasie zaczynają pękać w wyniku wietrzenia gumy, co może doprowadzić do mikrouszkodzeń i odkształceń, które znacznie obniżają żywotność ogumienia. Jak podają najnowsze testy, w przypadku źle przechowywanego ogumienia ryzyko odkształcenia kordów wzrasta aż o 30%. Dlatego tak ważne jest prawidłowe przechowywanie opon. Najlepszym środowiskiem do magazynowania opon jest miejsce czyste, chłodne i zacienione, o stałej temperaturze i suchym klimacie. Istotne jest również, aby przed zmagazynowaniem opon właściwie je oczyścić. Składując opony należy zadbać o to, aby nie miały kontaktu z chemikaliami oraz nie były narażone na przypadkowe uszkodzenia. Ponieważ zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może spełnić te warunki, uruchomiliśmy dla Państwa profesjonalną przechowalnię opon.

Zalety korzystania z przechowalni opon

Po pierwsze mają Państwo gwarancję, że opony przechowywane są w idealnych warunkach. Nasz magazyn spełnia rygorystyczne normy techniczne i zalecenia renomowanych producentów opon. Państwa opony składowane są w wydzielonych boksach, a klimat wewnątrz magazynu jest stale monitorowany przez specjalne czujniki.

Po drugie wygoda. W naszej przechowali zawczasu myjemy i czyścimy opony, co wyręcza Państwa od konieczności ich przygotowywania. Dzięki usłudze magazynowania, Państwa opony są na miejscu, więc wystarczy umówić się na wymianę bez konieczności wożenia kół w samochodzie. Dodatkowo oszczędzają Państwo czas, gdyż nasi wulkanizatorzy wcześniej przygotują i wyważą opony, co znacznie skróci czas oczekiwania na wymianę. Dzięki korzystaniu z usług naszej przechowalni opon, zaoszczędzą Państwo również sporo miejsca w garażu lub piwnicy, gdyż wszyscy wiemy, ile miejsca potrafi zajmować komplet kół.

Po trzecie bezpieczeństwo. Wszystkie opony i koła składowane w naszym magazynie są ubezpieczone, dzięki czemu mogą Państwo spać spokojnie. Jak wiemy wciąż zdarzają się sytuacje kradzieży kół z piwnic i garaży, szczególnie jeśli chodzi o nietypowe wymiary kół i opon. Dlatego właśnie powierzając nam swoje ogumienie mają Państwo gwarancję ich bezpieczeństwa. Te wszystkie aspekty sprawiają, że korzystanie z usług naszej przechowalni opon jest doskonałym posunięciem. W naszej firmie zdajemy sobie dobrze sprawę, że opony to ważna inwestycja, dlatego dokładamy wszystkich starań, aby służyły Państwu jak najdłużej.