Przeglądy i badania techniczne – przygotowanie auta

Lepiej zapobiegać niż leczyć – przygotujemy Twoje auto na badanie techniczne

Przeglądy i badania techniczne to podstawowy środek zapobiegawczy w kontekście dbania o właściwą kondycję naszego samochodu. Tutaj podobnie jak w przypadku naszego zdrowia obowiązuje zasada, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wcześnie wykryte usterki oraz uszkodzenia pozwalają nie tylko uniknąć awarii na drodze (co oprócz pokrzyżowanych planów wiąże się z koniecznością wzywania pomocy drogowej), lecz przede wszystkim uniknąć wielu poważnych wydatków. Przykładowo − kontrola stanu technicznego rozrządu, podobnie jak regularna wymiana oleju, pozwala zapobiec awarii silnika. Odpowiednio wcześnie przeprowadzona wymiana elementów zespołu sprzęgła zapobiega uszkodzeniu skrzyni biegów i jej kosztownej regeneracji. Przykłady te można mnożyć w nieskończoność, najważniejszy jest jednak fakt, że należycie przeprowadzony przegląd i badanie techniczne pozwoli uchronić nas przed wieloma przykrymi konsekwencjami w przyszłości.

Badanie okresowe

Kontrolę techniczną pojazdu można rozróżnić na dwa podstawowe rodzaje. Pierwszym z nich jest badanie okresowe, któremu nasz pojazd jest poddawany raz do roku w celu dopuszczenia do poruszania się po drodze. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów po przeprowadzeniu odpowiednich testów wydaje opinię na temat stanu technicznego naszego pojazdu. Podczas badania sprawdzane są m.in.: stan ogumienia, oświetlenie, układ hamulcowy oraz kierowniczy, stan techniczny zawieszenia i nadwozia, poziom zużycia układu wydechowego, elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Aby należycie przygotować swój samochód do badania okresowego polecamy odwiedzić nasz warsztat. Nasi diagności skontrolują dokładnie wszystkie elementy pojazdu oraz dokonają koniecznych napraw. Dzięki pomocy naszych specjalistów mają Państwo gwarancję, że ich samochód bez problemu przejdzie rygorystyczne wymagania badania okresowego.

Przeglądy i badania techniczne – przygotowanie samochodu na przegląd

Okresowe badanie w celu podbicia dowodu rejestracyjnego to konieczność, jednak w trosce o nasze bezpieczeństwo i właściwy stan techniczny naszego samochodu nie powinniśmy na tym poprzestawać. W ciągu całego roku eksploatacyjnego podzespoły naszego auta stale się zużywają, a wiele z nich nie daje o sobie bezpośrednio znać. Dlatego eksperci zalecają dokonywanie regularnych przeglądów i badań technicznych. Podczas kontroli dokonywanej w profesjonalnie wyposażonym warsztacie istnieje możliwość wczesnego wykrycia i zapobiegnięcia kosztownych awarii. Szczególnie istotne jest należyte badanie techniczne naszego samochodu przed planowaną dłuższa podróżą, np. na wakacje. Aby zabezpieczyć się przed niechcianą awarią − która w najlepszym razie zepsuje nasze plany, a w najgorszym może być przyczyną poważnego wypadku − zapraszamy Państwa do naszego warsztatu. Podczas przeglądu zadbamy o kontrolę i wymianę kluczowych elementów, przedłużając żywotność Państwa samochodu i gwarantując bezpieczeństwo jego użytkowników. Warto pamiętać o tym, że regularnie dokonywane przeglądy okresowe, uwzględnione w książce serwisowej, zwiększają również atrakcyjność auta dla potencjalnego nabywcy oraz znacznie podnoszą jego wartość. W naszym warsztacie przeprowadzimy dla Państwa kompleksowy przegląd i wymianę wszystkich płynów eksploatacyjnych oraz filtrów.

Oprócz tego świadczymy usługi w zakresie:

  • kompleksowego przeglądu i diagnostyki usterek przed badaniem technicznym;
  • kontroli zawieszenia i nadwozia;
  • sprawdzenia stanu zużycia hamulcowego;
  • kontroli układu kierowniczego;
  • kontroli układu wydechowego;
  • wymiany świec;
  • przeglądu oraz wymiany rozrządu;
  • diagnostyki komputerowej;
  • kontroli ciśnienia w oponach;
  • wszystkich koniecznych napraw w celu usunięcia stwierdzonych usterek.