Płyn hamulcowy, olej, płyn chłodniczy − samochodowy serwis płynów − czemu jest istotny

Z naszego doświadczeniami wiemy, że wielu kierowców poświęca pieniądze i uwagę na zadbanie o estetyczny wygląd samochodu naprawiając każde wgniecenie i rysy, ale zdarza im się zapominać o kwestiach podstawowych jak wymiana i serwis płynów eksploatacyjnych. Dlaczego są one tak istotne? W samochodzie występuje szereg płynów eksploatacyjnych takich jak: olej silnikowych, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy oraz płyn do wspomagania kierownicy. Chociaż na pierwszy rzut oka niewidoczne, odgrywają one kluczową rolę w funkcjonowaniu organizmu, jakim jest nasz samochód.

Dlatego właśnie regularny serwis i wymiana płynów eksploatacyjnych w naszym samochodzie jest tak istotna. Zaniechanie wymiany oleju silnikowego może mieć poważne konsekwencje w postaci utraty szczelności, a w skrajnych przypadkach nawet zatarcia głowicy silnika.

Równie fatalne konsekwencje ma zbyt niski poziom płynu chłodniczego, który jest odpowiedzialny za odbieranie nadmiaru ciepła z silnika. W przypadku niewystarczającej ilości płynu hamulcowego lub kierowniczego konsekwencje mogą być tragiczne, gdyż awaria któregokolwiek z tych układów może zakończyć się poważnym wypadkiem.

Pamiętajmy również, że kontrola poziomu płynów to nie wszystko. Wszystkie płyny eksploatacyjne (jak sama nazwa wskazuje) zużywają się z czasem i  wymagają wymiany. Aby zapewnić sobie szybką i profesjonalną wymianę zapraszamy Państwa do naszego serwisu.

Nasi specjaliści skontrolują, uzupełnią, a w razie konieczności wymienią płyny w Państwa samochodzie. W ramach wymiany sprawdzimy również szczelność układów oraz stopień zużycia przewodów. Korzystając z usług naszego serwisu zyskają Państwo gwarancję należytego funkcjonowania kluczowych układów samochodu, co przełoży się na bezpieczną i bezawaryjną jazdę.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz