Sprawdź stan tarcz i klocków hamulcowych na wiosnę

W kwestii bezpieczeństwa najistotniejszym elementem mechaniki samochodu są bez wątpienia hamulce. Bez nich samochód zamienia się w rozpędzoną bryłę metalu, która nawet przy minimalnej prędkości może wyrządzić ogromne spustoszenie. Mając to na uwadze zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego warsztatu w celu sprawdzenia stanu tarczy i klocków hamulcowych.

Taki przegląd jest szczególnie istotny na wiosnę, gdyż po wymaganiach zimowej eksploatacji często gwałtownie wzrasta stopień zużycia tarcz i klocków. Sól, wilgoć, niskie temperatury to tylko niektóre czynniki mające negatywny wpływ na stan techniczny układu hamulcowego. Biorąc to pod uwagę sprawdzenie stanu tarcz i klocków jest niezbędne, jeśli chcemy należycie zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz pasażerów. Nasi specjaliści skontrolują dla Państwa grubość i stopień zużycia klocków hamulcowych oraz w razie konieczności wymienią je na nowe. W naszym serwisie używamy wyłącznie części renomowanych producentów, dzięki czemu mają Państwo gwarancję, że założone klocki nie rozpadną się po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów, co często ma miejsce w przypadku najtańszych zamienników. Przy okazji wymiany serwisu klocków wyczyścimy i nasmarujemy wszystkie prowadnice zacisków hamulcowych.

Oprócz serwisu i sprawdzenia klocków, skontrolujemy stan techniczny tarcz hamulcowych. Pamiętajmy, że im bardziej zużyta tarcza, tym bardziej zmniejszają się jej właściwości cierne, a tym samym obniża jakość hamowania. Poza tym, uszkodzona tarcza z licznymi rowkami i mikrouszkodzeniami przyczynia się do znacznie szybszego ścierania klocków. Tarczę należy wymienić, jeśli jej grubość jest mniejsza niż wynosi specyfikacja techniczna dla danego modelu. W naszym serwisie na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych klientów, dlatego szczególną wagę przykładamy do stanu tarczy i klocków hamulcowych.

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz