Wymień wycieraczki w samochodzie

W przypadku samochodów osobowych często najmniejszy element okazuje się tym najbardziej istotnym. Taką rolę w dbaniu o bezpieczeństwo i  komfort jazdy odgrywają wycieraczki. Ich zadaniem  jest nie tylko odprowadzanie nadmiaru wody, lecz przed wszystkim dbanie o  odpowiedni poziom widoczności. Jak podają statystyki wiele wypadków zdarza się właśnie w wyniku niedostatecznej widoczności podczas opadów. Dlatego należy zadbać o regularną kontrolę i wymianę zużytych wycieraczek w naszym samochodzie.

Oprócz tego pamiętajmy, że jazda z uszkodzonymi wycieraczkami może spowodować dużo poważniejszą wymianę. Zużyte pióra, przyczyniają się w znacznym stopniu do osłabienia integralnej struktury szyby, tym samym narażając ją na uszkodzenie, na przykład w wyniku uderzenia kamieniem. Koszty wymiany przedniej szyby z pewnością przerosną nakłady finansowe przeznaczone na wymianę wycieraczek.

Kiedy należy skontrolować stan wycieraczek w naszym samochodzie? Istnieje kilka symptomów, które sygnalizują nam konieczność wymiany. Po pierwsze niedokładne zbieranie wody spowodowane odkształceniami gumy (tak zwane „smugi”). Po drugie widoczne ubytki gumy i inne uszkodzenia pióra, na przykład słaby docisk spowodowany utratą sprężystości elementów mocujących.

Również charakterystyczne hałasy podczas eksploatacji, tak zwane „trzaskanie się” wycieraczek powinny skłonić nas do ich wymiany. Pamiętajmy, aby zakładając nowe wycieraczki skontrolować ich długość oraz regularną pracę na wszystkich poziomach szybkości. Koniecznym warunkiem jest ich prawidłowy docisk do powierzchni szyby i płynna praca. Zgodnie ze starą dewizą: „kto tanio kupuje, dwa razy kupuje”pamiętajmy, aby inwestując w wycieraczki nie kupować tanich zamienników. Z naszego doświadczenia możemy polecić produkty firmy Bosch, które charakteryzują się wysoką żywotnością oraz idealnym dopasowaniem do powierzchni szyby przez cały okres użytkowania. Dzięki temu zyskujemy pewność doskonałej widoczności w każdych warunkach.

3 Responses

 1. admin
  Mauris euismod lacus ut magna placerat ac molestie augue consequat.
  • admin
   r hendrerit orci id metus venenatis in luctus tellus convallis. Mauris posuere, nisi vel ve
   • admin
    Etiam commodo convallis laoreet. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Vivamus vel sem at sapien interdum pretium. Sed porttitor, odio in blandit ornare, arcu risus pulvinar ante, a gravida augue justo

Dodaj komentarz